Wymiana i przechowywanie opon

Wymiana opon letnich na opony zimowe (i odwrotnie) jest niezbędna dla komfortowej i bezpiecznej jazdy. Nasz warsztat samochodowy w Warszawie oferuje zarówno wymianę jak i przechowywanie opon w odpowiednich warunkach.

Sezonowa wymiana opon

Sezonowa wymiana opon letnich na opony zimowe (i odwrotnie) oraz wymiana zużytych opon w odpowiednim czasie gwarantują komfortową i bezpieczną jazdę. Nasz warsztat samochodowy w Warszawie oferuje profesjonalną usługę przechowywania opon we właściwych warunkach – zarówno samych opon, jak i opon z felgami.

Zalecamy poddawanie opon cyklicznym przeglądom wykonywanym w Batex-Pol. Dzięki kontrolowaniu stanu technicznego, głębokości bieżnika, ciśnienia powietrza w oponach czy wszelkich uszkodzeń bądź oznak nieregularnego zużycia opony starczają na dłużej.

W sytuacjach kiedy:

  • opona uległa uszkodzeniu bądź przebiciu,
  • zużycie bieżnika znajduje się poniżej poziomu dozwolonego przepisami lub wskazuje na nieregularne formy zużycia,
  • opony są stare lub termin ich przydatności upłynął,
  • komplet opon został niewłaściwie dobrany do pojazdu,

zapraszamy do naszego serwisu samochodowego w celu profesjonalnej naprawy bądź wymiany opon.

Czym różnią się od siebie
opony sezonowe?

Budowa opon letnich różni się od struktury opon zimowych. Opony zimowe produkowane są z mieszanek gumowych, dzięki którym zachowują swoją elastyczność w ujemnych temperaturach.  Opony letnie zapewniają lepszą przyczepność w wysokich temperaturach. W swojej formie posiadają mniej rowków poprzecznych, co zapewnia kierowcy większy komfort w czasie jazdy po zarówno suchych jak i mokrych nawierzchniach.

Letnie ogumienie jest trwalsze i cichsze, natomiast opony zimowe zapewniają lepszą przyczepność w niskich temperaturach, ponieważ rzeźba ich bieżnika posiada większą liczbę rowków i nacięć, które zapewniają optymalne osiągi na zimowych nawierzchniach.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Czy wymiana opon jest obowiązkowa?

Wymiana opon nie jest obowiązkowa, ale z pewnością ułatwia prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach, takich jak marznące deszcze czy błoto poślizgowe. Kolejnym argumentem przemawiającym za wymianą opon na opony zimowe jest wypłata ewentualnego odszkodowania w razie wypadku. Aby je uzyskać opony do jazdy zimowej powinny być zamontowane właściwie i zgodnie z wytycznymi producenta.

Na co zwrócić uwagę podczas wymiany opon?

Oddając samochód do profesjonalnego serwisu ogumienia klient zostaje poinformowany, że samo założenie zeszłorocznych kół lub opon nie wystarczy. Aby cieszyć się bezpieczną i komfortową jazdą należy:

  • wyważać koła po każdorazowej wymianie;
  • po przemontowaniu opon, raz w miesiącu sprawdzać w nich ciśnienie;
  • zwrócić uwagę na zgodność zamontowania z zaleceniami producenta;
  • montować cztery opony zimowe, aby zachować stabilność prowadzenia pojazdu;
  • dbać o sprawność amortyzatorów i zawieszenia.

Przechowywanie opon

Zarówno opony letnie jak i zimowe należy przechowywać w odpowiednich warunkach. Przed składowaniem ich w wybranym miejscu powinny zostać umyte, starannie oczyszczone i osuszone.

Pomieszczenie w którym będą składowane powinno być chłodne, ciemne i suche. Nie należy składować opon na gołym betonie i narażać ich na kontakt z chemikaliami, olejami, smarami i rozpuszczalnikami. Opony z felgami mogą być składowane jedna na drugiej lub zawieszone na hakach. Opony bez felg nie mogą być składowane w ten sam sposób, ponieważ ulegną zniszczeniu. Muszą być co jakiś czas obracane, aby zapobiec wszelkim odkształceniom.

Najlepiej zgłosić się do profesjonalnego serwisu samochodów, w którym można oddać opony do składowania. W naszym serwisie ogumienia na życzenie klientów przechowujemy sezonowe ogumienie w idealnych warunkach i ponownie montujemy na życzenie klientów.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty