Serwis i naprawa klimatyzacji

Klienci, którzy odwiedzają nasz auto serwis w Warszawie wiedzą, że sprawna klimatyzacja samochodowa jest nieodzownym elementem wyposażenia samochodu – zwłaszcza w letnim sezonie. Dobrze działająca klimatyzacja ma szereg zalet również w sezonie zimowym, gdy szybko osusza wnętrze samochodu oraz zapobiega parowaniu szyb.

Częsty serwis klimatyzacji samochodowej zapewnia nie tylko wysoki komfort jazdy, ale również sprzyja naszemu zdrowiu. Zaniedbana klimatyzacja jest siedliskiem wirusów, bakterii, grzybów i pleśni oraz nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z nawiewów. Wszystko to może powodować bóle głowy, alergie i przeziębienia. Dlatego właśnie cykliczne czyszczenie klimatyzacji w samochodzie jest tak ważne.

Serwis i naprawa klimatyzacji

Jak często i po co wykonuje się
serwis klimatyzacji?

Wskazanym czasem na serwis klimatyzacji samochodowej jest wiosna. Jeśli wykonamy przegląd raz do roku, możemy być spokojni o prawidłowe działanie układu chłodzącego i nie martwić się, że klimatyzacja wpłynie źle na zdrowie osób podróżujących autem.

Nieprawidłowo działająca auto klima powoduje dodatkowe zużycie paliwa, nie chłodząc przy tym prawidłowo wnętrza samochodu. Wcześniejsze wykrycie drobnych wad w układzie chłodzącym pozwala zaoszczędzić pieniądze na możliwych przyszłych naprawach. Odkładana w czasie naprawa klimatyzacji jest źródłem poważnych problemów i wysokich kosztów usunięcia wad układu. Za przykład mogą posłużyć uszkodzenia parownika, które mogą zniszczyć sprężarkę.

Najdroższą usterką układu klimatyzacji jest awaria kompresora,  która jest wynikiem zaniedbań eksploatacyjnych. Wymiana kompresora to koszt nawet 3 tys. złotych. Równie kosztowne są naprawy powypadkowe.

Zakres usług związanych z serwisem
i naprawą klimatyzacji samochodowej Batex-Pol

Naszym klientom proponujemy pełny zakres usług związanych z serwisem i naprawą klimatyzacji samochodowej:

  • napełnianie i opróżnianie;
  • układu klimatyzacji czynnikiem chłodniczym;
  • oczyszczanie czynnika i układu klimatyzacji;
  • wyszukiwanie nieszczelności układu klimatyzacji oraz ich naprawa;
  • sprawdzanie szczelności układu klimatyzacji za pomocą próby podciśnieniowej lub azotu;
  • odgrzybianie układu klimatyzacji metodą ultradźwiękową;
  • ozonowanie auto klimatyzacji;
  • sprawdzanie ciśnienia układu;
  • wymiana filtra kabiny.

Gdzie wykonać serwis klimatyzacji?

Nabijanie klimatyzacji samochodowej to nie to samo co jej pełny serwis, o czym zapominają mechanicy samochodowi nastawieni wyłącznie na ilość klientów i szybkość wykonania usługi. Wybierając stację, w której ma być wykonana naprawa klimatyzacji nie warto kierować się tylko ceną usługi, ale przede wszystkim jakością i solidnością auto serwisu.

Ponieważ sprawność klimatyzacji ma nie tylko wpływ na działanie auta, ale również bezpośrednio wpływa na zdrowie, nasi mechanicy samochodowi z wyjątkową starannością wykonają jej serwis.

Zapraszamy do Batex-Pol, wybierając nasz serwis samochodowy można być pewnym jakości, solidności oraz szybkich terminów realizacji usług.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty