Przeglądy okresowe, diagnostyka komputerowa

Przeglądy okresowe bardzo często mylone są z badaniami technicznymi samochodów. Bez badania technicznego żaden pojazd nie zostanie dopuszczony do ruchu drogowego i wykonywany jest zazwyczaj w stacjach diagnostycznych, natomiast przegląd okresowy samochodu to zalecana przez producenta kontrola stanu technicznego auta, podczas której wymienia się olej silnikowy, płyny eksploatacyjne, zużyte części, oraz wykonuje bieżące naprawy.

W nowszych modelach samochodów o konieczności wykonania przeglądu okresowego przypomina komputer pokładowy.

Przeglądy okresowe i ich zalety

Prawidłowo serwisowany samochód pozwala cieszyć się długą i bezawaryjną jazdą przez lata, a w przypadku podjęcia decyzji o jego sprzedaży zwiększa jego cenę rynkową. Przeglądy okresowe nie są obowiązkowe, jednak warto je wykonywać.

Warto mieć na uwadze, że niektórzy producenci warunkują nimi gwarancję na części samochodowe.

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę, iż regularnie wykonywane przeglądy okresowe przekładają się na bezpieczeństwo jazdy. Podczas niebezpiecznych sytuacji drogowych nie ma nic cenniejszego od sprawnego układu kierowniczego i hamulcowego. Zużycie tych części często nie jest oczywiste, a dowiedzieć się o nim możemy tylko od mechanika samochodowego.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty

Diagnostyka komputerowa

Diagnostyka komputerowa pozwala mechanikowi na szybkie zlokalizowanie większości usterek. Jest świetnym rozwiązaniem także przy zakupie używanego auta. Wystarczy tylko przed zakupem udać się do warsztatu samochodowego gdzie diagnosta podłączy komputer samochodowy pod laptop. Nie trzeba czekać długo, żeby dowiedzieć się jakie usterki są ukryte w aucie i co zakłóca prawidłowe funkcjonowanie pojazdu.

Główną zaletą diagnostyki samochodowej jest brak konieczności rozbierania samochodu na części, aby sprawdzić, które elementy pojazdu kwalifikują się do naprawy, a które do wymiany. Jest to możliwe dzięki porównaniu przez odpowiedni program parametrów auta z parametrami określonymi przez producenta. Jeśli któryś parametr odbiega od normy, komputer zapisuje go jako błąd. Diagnostyka samochodowa jest niezbędna w określeniu sprawności auta, a dodatkowo prawo wymaga, aby każde auto było wyposażone w szesnasto-stykowe gniazdo umożliwiające odczytanie kodów niesprawności.

Kiedy należy wykonać
diagnostykę samochodową?

Wykonanie diagnostyki samochodowej jest konieczne, gdy kierowca zaobserwuje na desce rozdzielczej podświetlone kontrolki ostrzegawcze, pojawi się problem z odpaleniem samochodu lub wyczuwalną utratą mocy.

Większe ponad normę spalanie paliwa jest również przesłanką do odwiedzenia serwisu samochodowego w celu wykonania diagnostyki komputerowej.

Co pozwala sprawdzić diagnostyka komputerowa?

Komputer diagnostyczny pozwala na:

  • rozpoznawanie kodów usterek elementów takich jak: system bezpieczeństwa ABS, SRS, ASR, ESP, AIRBAG, EPC, immobilizer, układ paliwowy, sterownik silnika;
  • kontrolę parametrów samochodu podczas jazdy, czyli kontrolę silnika, ciśnienia doładowania, temperatury, przepływomierza, czasu wtrysków;
  • w nowoczesnych stacjach diagnostycznych zarządzanie skrzynią biegów;
  • sprawdzanie klimatyzacji.

Na rynku motoryzacyjnym zdecydowaną większość stanowią auta w pełni skomputeryzowane. W profesjonalnych warsztatach samochodowych nie może zabraknąć narzędzi do precyzyjnej diagnostyki samochodowej.

Diagnozujemy pojazdy przy użyciu:

  • linii diagnostycznej Beissbarth;
  • testera diagnostycznego Bosch (komputer diagnostyczny);
  • urządzenia do pomiaru kątów ustawienia kół 3D marki Hunter;
  • komputera do sprawdzania sprawności akumulatora, rozrusznika i alternatora;
  • urządzenia do obsługi systemów TPMS.

W naszym serwisie samochodów diagnostyka komputerowa jest niezastąpiona. Grono naszych stałych klientów wciąż się powiększa, dlatego  inwestujemy w najwyższej jakości rozwiązania sprzętowe. One sprawiają, iż jesteśmy w stanie utrzymać nieposzlakowaną opinię naszej stacji wśród klientów.

W celu przeprowadzenia przeglądu okresowego i diagnostyki komputerowej zapraszamy Państwa do naszego auto serwisu przy ulicy Arkuszowej 145B w Warszawie lub do umówienia wizyty telefonicznie.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty